- В ідеалі читанням зацікавлюють. Але дедалі менше стає дітей, яких можна мотивувати читанням. До речі, лякалки, наприклад, "в середній школі будуть великі параграфи", ще й відіб'ють бажання вчитися. Тому не цікаво вашій дитині читання - приймаємо як є. І починаємо просто виробляти навичку читання (як чищення зубів). Сподіваючись на те, що в подальшому її таки захопить книжковий світ.
- Слідкуємо за часом! Таймер на 10-15 хвилин. Цього вистачить. Інколи навіть буде виникати бажання дочитати розділ вже без таймеру. :)) Відпочили і ще почитали 7-10 хвилин.Потім ще раз. Як на тренуванні - спокійно 3 по 7-10 хвилин краще, ніж зі скандалом 1 раз 30 хвилин.
- Нагорода за читання! Ні, це не гроші та солодощі. Це все те, що любить дитина. і ми з вами цим користуємося. Наприклад, спочатку читання - потім ігри на комп'ютері. Або - ввечері читати в ліжку стільки, скільки хочеш і при цьому НЕ СПАТИ.
- Важко читати вголос - читаємо мовчки. Так, мамам це не дуже подобається. Тому що ми не чуємо як та скільки прочитала дитина.
- Порада - дитина читає мовчки, ви поруч з нею - читаєте також мовчки теж саме. А далі дитина вам переказує, або находить потрібне речення \ уривок\опис героя\місця події... (на що тільки вистачить вашої фантазії).
- Не обов'язково книга нашого дитинства сподобається нашим дітям. Перевірено ) В них можуть бути свої улюблені автори та герої.
- Попрактикуйте "Правило 15 сторінок". Обрана книга має бути прочитана до 15 сторінки і тільки потім він/вона робить висновок читати далі або поставити на полицю.